ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

דווקא עכשיו: הסבה מקצועית לעולם הייטק פופולרית במיוחד

ירדן חיון
עולם הייטק

אם נחשוב על זה לרגע, נראה שמשבר הקורונה פסח על עולם ההייטק, ונראה שדווקא עכשיו חברות מגייסות עובדים ללא הפרעה גיאוגרפית, הרי רובם עובדים מהבית. זהו עוד פרמטר שגורם לרבים לבצע הסבה לעולם ההייטק.

בואו נראה אילו מקצועות פופולריים דווקא עכשיו? כמה מרוויחים בכל מקצוע? כיצד לומדים היום קורסים בתחום ההייטק? ולמה כדאי דווקא עכשיו לעשות הסבה להייטק? הכל בכתבה.

עבודה בהייטק הפכה בשנים האחרונות לנחלת הכלל. אם בעבר היה צורך בכרטיס כניסה בדמות תואר ראשון ושני במדעי המחשב, כיום הדבר שונה לגמרי. ישנם קורסים קצרים יחסית המכינים את המשתתפים לעולם ההייטק, ללא צורך בתנאי קבלה קשוחים וללא תואר של 4 שנים.

על פי נתוני הלמ"ס, חלקם של עובדי ההייטק עלה ל-10% מכלל המועסקים בישראל עם כ- 350,000 עובדי הייטק בישראל, וזאת על פי כתבה שהתפרסמה בתחילת שנת 2020 ב- Ynet, ניתן לקרוא בהרחבה כאן. אך הנתון המעניין הוא שכיום כ-20% מעובדי ההייטק בישראל אינם בעלי תואר ראשון או שני, אלא בוגרים קורסים מקצועיים. למעשה, רבים מחליטים ללכת על הדרך המעשית והישירה ולהיכנס לעולם ההייטק באמצעות לימודי מקצוע ממוקדים ומקצועיים.

אילו מקצועות פופולריים דווקא עכשיו?

מקצועות בתחום אבטחת מידע וסייבר

אין זה סוד שכולם עברו לעבוד מהבית, מה שמצריך יותר תוכנות אבטחה המותאמות לעבודה מרחוק. עם כניסת משבר הקורונה, נראה כי חברות סייבר מגייסות לשורותיהן לוחמי סייבר, מומחי סייבר ומומחים נוספים שיוכלו לנתח מחדש את הסיכונים החדשים ויפתחו פתרונות סייבר שיתאימו לעבודה מרחוק.

המשכורות

המשכורות של אנשי סייבר עולות בשנים האחרונות ב- 1.5% ועד 5% מדי שנה, כאשר השכר עומד על ממוצע של 15,000-30,000 ₪ בחודש.

ביג דאטה

תחום הביג דאטה דווקא עכשיו מתפתחים פלאים, הרי אנשים יותר גולשים באיטרנט, יותר רוכשים אונליין וחברות זקוקות למידע שיאפשר להם למקסם את המכירות. מצב זה, דורש יותר מומחי ביג דאטה שיוכלו לאסוף את הנתונים שישרתו את החברות, כמו אנשי DevOps, BI , אנליסטים ועוד.

המשכורות

  • מומחה BI – 15,000-29,000 שקלים בחודש.
  • DevOps – 22,000-37,000 שקלים בחודש.
  • אנליסט נתונים – 10,000-26,000 שקלים בחודש.

מפתחים ומתכנתים

אין זה סוד שמשבר הקורונה יצר ביקוש עצום לאפליקציות, אתרי אינטרנט, פלטפורמות אונליין וחנויות מסחר. בעוד עסקים סגורים, משרדי ציבור ממעטים לקבל קהל – הכל באופן טבעי עובר לאונליין, מה שדורש מפתחים ומתכנתים שיוכלו לפתח פלטפורמות אונליין מתקדמות. בנוסף, ישנה דרישה לבודקי תוכנה QA שתפקידם לבצע בדיקות איכות לפלטפורמות אלה. הדרישה למפתחים נמצאת בעיצומה, בניהם מפתחי פייתון, full stack developer, Java,, בודקי תוכנה ועוד.

משכורות

  • מפתחי פייתון – 16,000-35,000 שקלים לחודש
  • Java – 16,000-34,000 שקלים בחודש
  • full stack – 16,000-34,000 שקלים בחודש
  • בודקי תוכנה QA –  7,000-28,000 שקלים בחודש

למה כדאי דווקא עכשיו לעשות הסבה לעולם ההייטק?

היתרון הבולט הקשור לתקופה זו הוא עבודה מהבית. מרבית עובדי הייטק עברו לעבוד מהבית, ואף חברות מסוימות סגרו או צמצמו את שטח הנדל"ן, כלומר סגרו את המשרדים ועברו לעבוד מהבית, ולכן אין מגבלה גיאוגרפית וקיימת אפשרות לעבוד מכל מקום בארץ ומהעולם. יתרון נוסף הוא אפשרות ללמוד לימודים מעשיים וקורסים מעולם ההייטק אונליין במכללת INT, כך שאין כל צורך לצאת מהבית, פשוט בוחרים את התחום המועדף, נרשמים לתוכנית לימוד ב – LIVE ולומדים ממיטב המרצים בתחום.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם