ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

הסבה להייטק כל מה שאתם צריכים לדעת

ירדן חיון
עולם הייטק

אם נחשוב על זה לרגע, נראה שמשבר הקורונה פסח ובגדול על עולם ההייטק, ונראה שדווקא עכשיו חברות מגייסות עובדים ללא הפרעה גיאוגרפית, הרי רובם עובדים מהבית. זהו עוד פרמטר שגורם לרבים לבצע הסבה להייטק וליהנות משכר גבוה, תנאים מעולים ואתגרים ללא סוף.

בואו נראה אילו מקצועות פופולריים דווקא עכשיו? כמה מרוויחים בכל מקצוע? כיצד לומדים היום קורסים בתחום ההייטק? מהו כרטיס הכניסה לעולם ההייטק? ולמה כדאי דווקא עכשיו לעשות הסבה להייטק? הכל בכתבה.

עבודה בהייטק הפכה בשנים האחרונות לנחלת הכלל. אם בעבר היה צורך בכרטיס כניסה בדמות תואר ראשון ושני במדעי המחשב, כיום הדבר שונה לגמרי. ישנם קורסים קצרים יחסית המכינים את המשתתפים לעולם ההייטק, ללא צורך בתנאי קבלה קשוחים וללא תואר של 4 שנים.

על פי נתוני הלמ"ס, חלקם של עובדי ההייטק עלה ל-10% מכלל המועסקים בישראל עם כ- 350,000 עובדי הייטק בישראל, וזאת על פי כתבה שהתפרסמה בתחילת שנת 2020 ב- Ynet, ניתן לקרוא בהרחבה כאן. אך הנתון המעניין הוא שכיום כ-20% מעובדי ההייטק בישראל אינם בעלי תואר ראשון או שני, אלא בוגרים קורסים מקצועיים. למעשה, רבים מחליטים ללכת על הדרך המעשית והישירה ולהיכנס לעולם ההייטק באמצעות לימודי מקצוע ממוקדים ומקצועיים.

הסבה להייטק, לא רק לאקדמיים

מהנתונים אנו בהחלט יכולים להבין שעולם ההייטק אינו נחלתם רק של אקדמיים, אלא כל מי שיש לו תשוקה לתחום ורואה את עצמו מתפתח בעולם ההייטק, בהחלט יוכל לבצע הסבת מקצוע להייטק. מהם הטריגרים להסבה המדוברת? בואו נראה:

 • תחומים מבוקשים מאוד – בהייטק תוכלו למצוא מגוון תחומים הנמצאים בפיתוח מתמיד ודיי בהצצה בלוחות דרושים כדי להבין עד כמה עולם ההייטק צמא לעובדים מקצועיים שיאיישו משרות בכירות. רק נציין שמדינת ישראל נחשבת למעצמת הייטק עם עליה מתמדת באחוזי הגיוסים לחברות הייטק וסטארט-אפים מידי שנה.
 • שדרוג משמעותי של רמת השכר – על פי הנתונים של רשות החדשנות כ- 60% מעובדי ההייטק בישראל  מרווחים כ- 15 אלף שקלים בחודש, שזהו כ- 40% יותר מהשכר הממוצע בשוק. מלבד זאת, עובדי הייטק נהנים מתנאים מעולים וממגוון הטבות כמו כרטיסי תן-ביס, אופציות, מתנות בחגים, בונוסים גבוהים. משרדים מפנקים, ימי גיבוש ועוד.
 • קורסים מהירים – כיום ניתן למצוא קורסים להסבה מקצועית לעולם ההייטק שאינם דורשים שנים של לימוד בהשוואה לתואר ראשון ושני, אלא עורכים מספר מצומצם של חודשים כמו הסבה לסייבר, לפיתוח וכו'. למעשה, גם אם אינכם אקדמיים, תוכלו תוך כמה חודשים ללמוד מקצוע מבוקש מאוד ולהשתלב בתפקידים מאתגרים בעולם ההייטק.

אילו מקצועות פופולריים דווקא עכשיו?

ריכזנו עבורכם מספר מקצועות שדווקא עכשיו הם הכי רלוונטיים להסבת מקצוע בתחום ההייטק.

מקצועות בתחום אבטחת מידע וסייבר

אין זה סוד שכולם עברו לעבוד מהבית, מה שמצריך יותר תוכנות אבטחה המותאמות לעבודה מרחוק. עם כניסת משבר הקורונה, נראה כי חברות סייבר מגייסות לשורותיהן לוחמי סייבר, מומחי סייבר ומומחים נוספים שיוכלו לנתח מחדש את הסיכונים החדשים ויפתחו פתרונות סייבר שיתאימו לעבודה מרחוק.

רק נציין שמדינת ישראל היא מעצמת הייטק, כאשר מתוך 17 חברות הסייבר הגדולות בעולם, ארבע מהן ישראליות מובילות ומוכרות בעולם כדוגמת  צ'ק פוינט, סייבר ארק, פאלו-אלטו ואימפרבה המעסיקות מאות עובדים בישראל וברחבי העולם. לצידן כמובן יש עוד עשרות חברות סטארט-אפ בתחום הסייבר שעתידות להתברג בקרוב בטופ העולמי. בנוסף לכל אלה, קיימים בישראל כ- 40 מרכזי פיתוח סייבר של מעצמות בינלאומיות כדוגמת פייפאל, סימנטק, מייקרוסופט ועוד. אם כך, הסבה לסייבר היא בהחלט משתלמת דווקא עכשיו.

המשכורות של מומחי סייבר

 • המשכורות של אנשי סייבר עולות בשנים האחרונות ב- 1.5% ועד 5% מדי שנה, כאשר השכר עומד על ממוצע של 15,000-30,000 ₪ בחודש.

ביג דאטה ואנליסטים

תחום הביג דאטה דווקא עכשיו מתפתחים פלאים, הרי אנשים יותר גולשים באינטרנט, יותר רוכשים אונליין וחברות זקוקות למידע שיאפשר להם למקסם את המכירות. מצב זה, דורש יותר מומחי ביג דאטה שיוכלו לאסוף את הנתונים בטבלאות וידעו לתמוך במערכות הדרושות לאיסוף וניהול נתונים שישרתו את החברות. התחומים החמים והמבוקשים בתחום זה הם אנשי DevOps, BI ועוד.

לצד כל אלה, נוצר גם ביקוש לאנליסט נתונים, במיוחד לאור השינויים שהשוק עובר בשל משבר הקורונה. רק נסביר שתפקידו של אנליסט נתונים הוא הוא לבצע שימוש בכל המידע הנמצא במאגרי הנתונים והמידע הקיים בארגונים, ולהפיק ממנו תועלת לטובת קבלת החלטות עסקיות שונות שיכולות להיות הרות גורל.

המשכורות של אנשי דאטה ואנליסטים

 • מומחה BI – 15,000-29,000 שקלים בחודש.
 • DevOps – 22,000-37,000 שקלים בחודש.
 • אנליסט נתונים – 10,000-26,000 שקלים בחודש.

מפתחים ומתכנתים

אין זה סוד שמשבר הקורונה יצר ביקוש עצום לאפליקציות, אתרי אינטרנט, פלטפורמות אונליין וחנויות מסחר. בעוד עסקים סגורים, משרדי ציבור ממעטים לקבל קהל – הכל באופן טבעי עובר לאונליין, מה שדורש מפתחים ומתכנתים שיוכלו לפתח פלטפורמות אונליין מתקדמות. בנוסף, ישנה דרישה לבודקי תוכנה QA שתפקידם לבצע בדיקות איכות לפלטפורמות אלה על מנת לאתר באגים ולפתח גרסאות חדשות שישפרו את חוויית השימוש של הלקוחות. הדרישה למפתחים נמצאת בעיצומה, בניהם מפתחי פייתון, full stack developer, Java, בודקי תוכנה ועוד.

משכורות

 • מפתחי פייתון – 16,000-35,000 שקלים לחודש
 • Java – 16,000-34,000 שקלים בחודש
 • full stack – 16,000-34,000 שקלים בחודש
 • בודקי תוכנה QA –  7,000-28,000 שקלים בחודש

למה כדאי דווקא עכשיו לעשות הסבה לעולם ההייטק?

עבודה מהבית

היתרון הבולט הקשור לתקופה זו הוא עבודה מהבית או עבודה חלקית מהבית, כלומר כמה ימים בשבוע מהמשרד וכמה ימים מהבית. רק נציין שמרבית עובדי הייטק עברו לעבוד מהבית תודות לאפליקציית ZOOM   המדמה פגישות אמיתיות, ואף חברות מסוימות סגרו או צמצמו את שטח הנדל"ן, כלומר סגרו את המשרדים ועברו לעבוד מהבית, ולכן אין מגבלה גיאוגרפית וקיימת אפשרות לעבוד מכל מקום בארץ ובעולם.

היצע רחב של קורסים להסבה מקצועית

כפי  שראיתם, יש לא מעט תחומים בעולם ההייטק, ולכן אם אתם לא מתחברים לתחום מסוים, לדוגמה לתכנות, תמיד תוכלו למצוא תחום אחר שיאתגר אתכם כמו פיתוח אפליקציות, אנליסט נתונים, סייבר וכך הלאה. למעשה, קיימים עשרות תחומים, כך שתוכלו לבחור תחום ולבצע הסבה להייטק בזמן קצר מאוד.

שוק ההייטק לוהט דווקא עכשיו

בתקופת הקורונה תחום ההייטק התפתח פלאים, וניתן לראות עשרות כתבות ברשת ואף פרסומים של חברות הייטק גדולות המחפשות באופן נואש מועמדים למגוון רחב של תחומים. אם כך, כניסה לעולם ההייטק דווקא עכשיו תאפשר לכם לפתח קריירה וליהנות מכל מה שיש לעולם ההייטק להציע, ויש לו לא מעט.

לימודים מעשיים גם באונליין

היום קל יותר ללמוד את מקצועות ההייטק ואפילו מבלי לצאת מהבית. מכללת INT מאפשרת לכם ללמוד לימודים מעשיים וקורסים מעולם ההייטק אונליין או פרונטלי, כך שאין כל צורך לצאת מהבית, פשוט בוחרים את התחום המועדף, נרשמים לתוכנית לימוד ב – LIVE ולומדים ממיטב המרצים בתחום.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם