ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

11 קורסים ללא בגרות בתחום ההייטק

INT College
קורסים ללא בגרות בתחום ההייטק

שוק העבודה המודרני פחות או יותר מציע לנו שתי אפשרויות: לכו להייטק או לכו חפשו את החברים שלכם. נראה שמחוץ להייטק אין כמעט למה לצפות: השכר לא מתגמל ביחס לשעות, והדרישות מהעובדים הולכות ומתרבות מדי שנה.  

חלקנו מרגישים שההייטק הוא מעין מועדון סגור, אליו מתקבלים רק יוצאי יחידות מודיעין סטייל 8200, או בוגרים מצטיינים במדעי המחשב. עם זאת האמת היא שיש מגוון קורסים למקצועות הייטק לכל דבר ועניין, אותם ניתן לעבור בהצלחה אפילו אם אין לכם תעודת בגרות.  אספנו עבורכם שישה קורסים ותפקידים בהייטק, אותם ניתן להתחיל ללמוד ולבצע אפילו ללא תעודת בגרות. מי מכם שמעדיף להתחיל ללמוד מבלי "לבזבז זמן", כלומר מבלי לעבור את המסלול המפרך של שיפור בגרויות ופסיכומטרי, ובהחלט להגיע לתפקיד מאתגר ומתגמל מכל בחינה, כדאי לו להמשיך לקרוא.  

קורס סייבר

מתקפות סייבר בארץ ובעולם הפכו לאתגר בטחוני גדול, ולכן תחום הסייבר הוא אחד התחומים הנחוצים והמרתקים ביותר. במסגרת התפקיד, איש סייבר נדרש להגן על מערכות ממוחשבות חיוניות מפני איומים של גניבת מידע, שימוש לרעה במידע, שיבוש מערכות וכדומה, הן בארגונים עסקיים-פרטיים והן בארגונים ממשלתיים כמו בנקים וביטחון. תנאי הקבלה לקורס סייבר עשויים להשתנות ממוסד למוסד, אך כעיקרון התנאי הבסיסי הוא אנגלי ברמה גבוהה והיכרות טובה עם עולם המחשב. חלק מהמוסדות מבקשים לעבור מבחן פנימי.

קורס דאטה סיינס

דאטה סיינס הוא תחום של ניתוח נתונים משודרג באמצעות סטטיסטיקה, מתמטיקה ותכנות מתוך מאגרי נתונים עצומים במטרה לחשוף מגמות ודפוסי התנהגות. קורס דאטה סיינס מצריך אנגלית ברמה גבוהה ומתאים לאנשים עם רקע בעולם ההייטק או עם ואר ראשון במדעים מדויקים / מקצועות הסטטיסטיקה / פסיכולוגיה / מנהל עסקים.

קורס דאטה אנליסט

בעולם שבו נתונים זורמים מכל עבר לכל כך הרבה פלטפורמות ומערכות ומעניקים לנו מידע ששווה זהב במלוא מובן המילה, לא פלא שהאנליסטים עסוקים כל כך, מבוקשים כל כך ונהנים מתנאים ושכר מצוינים. דאטה אנליסט הוא מקצוע מעולם הנתונים ועוסק בהפקה של מידע רלוונטי לארגון על מנת שיוכל להתקדם, להתפתח, להיות אטרקטיבי ותחרותי ולהרוויח. ישנן שתי דרכים עיקריות להשתלב בורס דאטה אנליסט: תואר ראשון בתחומים של הנדסה, מחשבים, שוק ההון וכיוצ"ב או לחלופין מעבר של מבחן כניסה.

קורס דוט נט

אוהבים לפתח אפליקציות ותוכנות אבל מחפשים שפת תיכנות קלילה יחסית? בקורס דוט נט לומדים תיכנות באופן מקיף ומעמיק, בפרט את שפת C# הפופולרית אך ממש לא רק. באמצעות לימודי דוט נט תוכלו לפתח תוכנות ואפליקציות על גבי סביבת עבודה מבית מיקרוסופט ולהיות ורסטיליים מאוד בזכות העובדה שמדובר בשפת קוד פתוח. הקורס מלמד את הכל מהתחלה, כולל שימוש במשתנים, תנאים ולולאות ולכן אין צורך בידע קודם, אך כן נדרשת אוריינטציה למחשבים, יכולת למידה מהירה ולפחות 4 יח"ל מתמטיקה ו-5 יח"ל אנגלית.

קורס DevOps

חברות הייטק הן חברות מרובות צוותים ובעלי תפקידים כשכל צוות עובד על התחום שלו וביחד כולם מגיעים לתוצר הרצוי. איך מתכללים את כל הדבר הזה? אנשי DevOps עוסקים בשיפור התהליכים הטכנולוגיים והארגוניים בחברות פיתוח תוכנה, ומייעלים את התקשורת בין הצוותים. מדובר אמנם בתפקיד התחלתי אך אטרקטיבי מאוד, בזכות היכולת לספוג מכל העולמות ולהתקדם בצורה הדרגתית וטבעית. קורס DevOps לא מצריך ידע בתחום ההייטק, ותוכלו להתקבל אליו גם ללא בגרות מלאה. עם זאת כמו לכל הקורסים – גם כאן יש צורך בידע בסיסי לפחות ביישומי מחשב ובאנגלית ברמה טובה.

קורס שיווק דיגיטלי 

השיווק הדיגיטלי כבר מזמן הפך להיות חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק של כל עסק או חברה. היופי הוא שבניגוד לעולם הפרסום של פעם, בימים בהם שיווק ופרסום היו מתאימים רק לחברות גדולות, השיווק דיגיטלי של היום מתאים לכולם, מגדול ועד קטן. מאז הקורונה ראינו עלייה חדה בדיגיטליזציה של עסקים, וכיום נוכחות ברשת היא תנאי הכרחי לכל עסק חפץ חיים. 

התחום הנקרא "שיווק דיגיטלי" הוא מאוד נרחב, ויש המון פעילות ברשת אותה ניתן לסווג בתור שיווק דיגיטלי. עם זאת בקורס שיווק דיגיטלי איכותי ומקצועי, כמעט תמיד מתמקדים בהיבטים היותר-מקצועיים של התחום, קרי כל מה שנוגע לאופטימיזציה למודעות ממומנות וקמפיינים ממומנים: לימודי שיווק דיגיטלי מספקים את הידע והכלים הנדרשים כדי לנהל קמפיינים דיגיטליים אפקטיביים בערוצים כגון מנועי חיפוש, רשתות חברתיות, דואר אלקטרוני ועוד. בקורס תוכלו ללמוד כיצד לבנות אסטרטגיית שיווק דיגיטלית, להגדיר קהלי יעד, ליצור תוכן שיווקי איכותי, לפרסם באופן ממוקד ויעיל, לנתח נתונים ומדדים ועוד. למרות שהאופטימיזציה לקמפיינים דיגיטליים נסמכת על סטטיסטיקה בסיסית, כל שצריך כדי להצליח בתחום הוא שליטה מספקת בשפה האנגלית. לשאר אנחנו כבר נדאג. 

קורס UX UI 

בעידן הטכנולוגי של היום, כל מוצר דיגיטלי עובר תהליך של עיצוב ואפיון חוויית המשתמש (מה שנקרא User eXperience וכן User Interface, או בקיצור UI/UX). התפקיד של UI/UX כולל שני היבטים מרכזיים: ראשית, אפיון חוויית המשתמש (UX) על מנת ליצור חוויה אינטואיטיבית וידידותית למשתמש. שנית, עיצוב ממשק המשתמש (UI) כך שהמוצר יהיה נוח, אסתטי ופונקציונלי. מעצבי UX/UI אחראים על תכנון המוצר טרם שלב הפיתוח, על מנת להבטיח תהליך עבודה יעיל ומסודר שיביא למוצר איכותי עם חוויית משתמש משופרת. 

כיצד ניתן להפוך למאפייני חווית משתמש (UX architect) ומעצבי חווית משתמש (UI)? בקורס UI/UX המקיף שלנו תבנו לעצמכם תיק עבודות איכותי, והתלמידים המצטיינים אף ישתלבו בסטארטאפים במהלך הקורס, כהכנה לכך שבהמשך יעבדו באותן חברות. ומה אתם צריכים כדי להתקבל לקורס? עדיף שיהיה לכם רקע מסוים בעיצוב ובאסתטיקה, אבל בעיקר יכולות טכניות בסיסיות ואנגלית טובה. מעבר לזה, באמת שלא צריך שום דבר מיוחד, ותוכלו להיכנס להייטק דרך הדלת הראשית. 

קורס ניהול רשתות תקשורת

יש לכם חיבה לעיסוק טכני? יש לכם שליטה בסיסית בתפעול מחשב ובשפה האנגלית? קורס מנהלי רשתות יכול להיות אפשרות נהדרת עבורכם ככרטיס כניסה להייטק. קורס ניהול רשתות תקשורת נותן כלים מעשיים לתפעול וניהול של רשתות מחשבים ותקשורת בארגונים מסוגים שונים (תפקיד נחוץ למעשה בכל ארגון שבו יש מחשבים). במהלך הקורס לומדים על מרכיבי התשתית הפיזית של הרשת, וכן על פרוטוקולי תקשורת מרכזיים כגון TCP/IP. בנוסף תלמדו כיצד לתכנן ולהגדיר רשת, לנטר אותה ולנהל בעיות ותקלות מסוגים שונים. הקורס נותן בסיס חשוב לכל מי שרוצה לעבוד בתחום ניהול רשתות תקשורת ומערכות IT בכלל. הקורס שלנו מועבר כחלק מתוכנית הכשרה מסוג CCNA בשיתוף חברת CIsco העולמית, המתמחה בתשתיות תקשורת. ההכשרה בקורס אצלנו מבחינה מעשית מאפשרת לעבוד בתפקיד של ניהול רשתות תקשורת בכל ארגון (לאחר מבחן הסכמה רשמי בתחום). 

קורס QA – בדיקות תוכנה

כיום, כאשר מייצרים מוצר טכנולוגי כגון אפליקציה או תוכנה, המוצר הזה בהכרח עובר תהליכים שונים של בקרת איכות. התהליכים הללו מבוצעים על ידי מי שנקראים אנשי ה-QA, האחראים על התפקוד התקין של המוצר. בודקי QA משולבים לאורך כל שלבי הפיתוח, החל משלב האפיון והתכנון ועד להשקת המוצר הסופי, וכן לא פעם גם במהלך הפעילות שלו. תפקידם הוא לבצע בדיקות יסודיות של התוכנה על מנת לאתר באגים, לוודא עמידה בדרישות ולהבטיח חוויית משתמש איכותית בכל היבט של המוצר. בודקי QA עובדים לא פעם בצמוד למפתחים, ומסייעים להם ליישם תהליכי עבודה רציפים, המאפשרים שיפור מתמיד של התוכנה. 

על מנת לגשת ולעבור בהצלחה קורס QA – בדיקות תוכנה, כל שאתם צריכים הוא שליטה בסיסית במחשבים ואנגלית טובה. כל השאר תלמדו בקורס, ואת הפרטים הספציפיים של המוצר שתבדקו כבר תלמדו בעבודה עצמה.  

קורס פייתון / Python

שפת התכנות פייתון (Python) הינה שפת פיתוח "עילית", (High-level programming language) כלומר שפת תכנות שקרובה יותר לשפה אנושית (בניגוד אולי לקוד הבינארי שאתם אולי מכירים, המורכב רק מהספרות 0 ו-1) ומאפשרת למתכנת לכתוב קוד בצורה פשוטה וקריאה יותר. שפת הפייתון היא פופולרית במיוחד כיום, ואף מנוע החיפוש גוגל מבוסס על פייתון.  

למרות שמדובר בשפת תכנות, על מנת לגשת לקורס פייתון אין צורך בידע מקדים במתמטיקה או במחשבים (מלבד היכרות בסיסית עם מחשבים ואוריינטציה טכנית). כן כן, אתם יכולים לגמרי להפוך למתכנתי פייתון, גם ללא תעודת בגרות, ולהגיע הכי רחוק בשוק העבודה.  

קורס ביזנס אנליסט

קורס ביזנס אנליסט נועד להכשיר אנשי מקצוע בתחום המרתק של ניתוח נתונים עסקיים. במהלך הקורס לומדים לאסוף נתונים ממערכות מידע בארגון, לעבד אותם, לנתח אותם באמצעות כלי BI למיניהם כגון אקסל ו-SQL ולאחר מכן להפיק תובנות עסקיות ערכיות. מטרת הניתוח היא לסייע למקבלי ההחלטות בארגון כיצד לשפר תהליכים ולמקסם רווחים. הקורס מקנה ידע בסטטיסטיקה, כלי ניתוח כמותיים ואיכותיים, הבנת מגמות וחיזוי, ויזואליזציית נתונים ועוד. כיום ביזנס אנליסט הוא תפקיד מבוקש בארגונים, והקורס שלנו יכשיר אתכם בהצלחה לעבודה בתחום. 

על מנת להתקבל ולסיים בהצלחה קורס של ביזנס אנליסט, אין צורך במתמטיקה או בתעודת בגרות. עם זאת, נדרש שתהיה לסטודנט מה שנקרא "אוריינטציה עסקית" וכן הבנה טכנולוגית בסיסית, ניסיון עם תוכנות אופיס, אנגלית טובה וכדומה.  

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן