ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

בודק תוכנה מהו ולמי מתאים?

ירדן חיון
בדיקות תוכנה

עולם הפיתוח מתקדם בקצב מהיר, ואיתו גם הדרישה לבודקי תוכנה – מומחי QA שתפקידם לבדוק את איכות הפיתוחים והתוכנות השונות, כמו גם לפתח גרסאות חדשות שיאפשרו לשמור על יציבות ותפקוד תקין של המערכות השונות. אם כך, אין זה פלא שתפקידי QA כל כך מבוקשים בשוק ההייטק.

מהי משרת בודק תוכנה?

תפקידו של בודק תוכנה מאתגר מאוד, ובין היתר עליו לבצע בדיקות QA המהוות מרכיב חשוב בתהליך פיתוח תוכנות, אתרים, אפליקציות ממשקים וכו'. בקרה זו נועדה להבטיח את האיכות והיציבות של הפיתוחים השונים, ולכן עליו להיות מעורב עוד בשלבים הראשונים של הפיתוח וגם לאחר מכן. למעשה, בודק תוכנה מעורב לאורך כל הדרך, החל משלב התכנון של הפיתוח, האפיון של הממשק ועד ההשקה וגם לאחר מכן. בודק תוכנה יוכל להשתלב במגוון תפקידים כמו בחברות הייטק, תוכנה ופיתוח, חברות ממשלתיות וציבוריות ועוד.

מי מתאים להיות בודק תוכנה?

תפקידו של בודק תוכנה מאתגר מאוד וכולל עבודה עם מגוון שפות קוד וטכנולוגיות המתקדמות בשוק, ולכן עליו להיות בעל הבנה של תהליכים ויכולת לפתור בעיות. מלבד זאת, עליו להיות פרפקציוניסט באופיו, כיוון שנדרשת עבודה יסודית מאוד, מסודרת וכזאת שדורשת להציג את הדברים בצורה ברורה על מנת לפתח כלים וגרסאות שישמרו על יציבות המערכת.

קורס בודק תוכנה QA אינו דורש ניסיון או רקע קודם, ולכן הוא מתאים לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום מאתגר מאוד, הכולל בין היתר עבודה עם כלי בדיקה אוטומטים או למי שמעוניין לעבור הסבה מקצועית. תנאי הקבלה נוחים מאוד ללימודי QA ודורשים ניסיון בעבודה עם מחשבים ברמה בסיסית והיכרות עם יישומי Office ושליטה בשפה האנגלית.

המערכות והכלים איתם עובד בודק תוכנה

בעבר בודקי תוכנה עבדו עם כלים ידניים לצורך בדיקות התוכנה, אך כיום כלי האוטומציה חוללו מהפך של ממש בתחום ומאפשרים לאתר באגים, לשפר את איכות התוכנה ומוצרי הפיתוח, ולהבטיח את איכות התוכנות. למעשה, כלי אוטומציה מהווים כיום השלמה אבסולוטית לבדיקות הידניות. בין כלי האוטומציה הפופולריים בשוק ניתן למנות את Perfecto Codeless שהיא פלטפורמה נטולת קוד, חכמה מאוד, מבוססת ענן ומכילה גם כלים לניתוח ויזואלי. פלטפורמה נוספת היא TestCraft, היעילה לצורך בדיקות רגרסיה וניטור יישומים והיא מבוססת על בינה מלאכותית.

מהו השכר והתנאים של בודק תוכנה?

ראשית, נציין כי התנאים של מומחה QA הם מעולים, כמו שרק חברות הייטק מובילות יודעות לתת. אולם, בודקי תוכנה מבוקשים מאוד גם בסקטור הציבורי, הממשלתי וחברות פרטיות, כך שאפשר לנחש את התנאים המעולים הניתנים. מבחינת שכר, ג'וניור ללא ניסיון מגיע ל- 7-10 אלף שקלים לחודש וסניור– 25-28 אלף שקלים לחודש.

האם יש ביקוש בשוק לבודקי תוכנה?

דווקא עכשיו יותר מתמיד יש ביקוש עצום לבודקי תוכנה, הרי כולם עוברים לאונליין ומפתחים מגוון תוכנות וממשקים כמו אתרי אינטרנט, אתרי מסחר, פלטפורמות לביצוע פעולות אונליין, אפליקציות ועוד. כל אלה יוצרים ביקוש רב לבודקי תוכנה, הרי תפקידם הוא קריטי מאוד לשמירה על יציבות הממשקים, ובין היתר לבצע בקרת איכות, למנוע היווצרות באגים ולפתח גרסאות חדשות.

שאלות ותשובות

אילו כישורים נדרשים מבודק תוכנה?

  • בודק תוכנה חייב להיות בעל ראייה מערכתית, פרפקציוניסט מאוד, יצירתי, לדעת לעבוד בצורה שיטתית, לשים לב לפרטים הקטנים, בעל יכולות תקשורת מעולות ובעל יכולת לעבוד בצוות עם מפתחים ובעלי מקצוע נוספים.

מהם תנאי הקבלה לקורס QA?

  • תנאי הקבלה לקורס QA אינם נוקשים ביחס לתחומי הייטק אחרים, ודורשים ידע תפעולי וניסיון בעבודה עם מחשב, שליטה בשפה האנגלית ובמבחן פנימי של מכללת INT.

היכן ניתן להשתלב בתום הקורס?

  • בודקי תוכנה יוכלו להשתלב במגוון חברות העוסקות בתחום הפיתוח כמו חברות הייטק בתי תוכנה וגם בארגונים פרטיים וציבוריים המחזיקים פלטפורמות שונות, וזקוקים לבקרת איכות ותיקון באגים באופן קבוע. לדוגמה משרדי ממשלה, חברות ביטוח, חברות פיננסיות, בתי חולים ועוד.

כמה זמן עורך קורס בודק תוכנה ב INT?

  • 394 שעות אקדמיות (מתוכן, 80 שעות פרויקט).

האם הקורס מתאים גם למי שעוסק בתחומים אחרים?

  • וודאי. קורס QA מתאים גם למי שעוסק בתחומים דומים כמו ניהול רשתות, IT וכו', ומעוניין לבצע הסבה לתחום ה QA. כמו כן, הוא יתאים לעוסקים בתחום הבדיקות הידניות המבקשים לרכוש כלים בתחום בדיקות האוטומציה.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם