ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מה זה אוטומציה

מה זה אוטומציה

כדי לענות על השאלה מה זה אוטומציה, אנחנו צריכים קודם להבין מהו התהליך אותו עובר מוצר שנמצא בפיתוח בעולם ההייטק. במהלך פיתוח של תוכנה – משלב האפיון והתכנון ועד רגע לפני השיווק – יש צורך לבצע עליה בדיקות QA שמהוות בקרת איכות. במהלך הבדיקות צפים פגמים ותקלות, אותם יש לפתור תוך כדי הפיתוח. עולם הבדיקות מתחלק ל-2: בדיקות ידניות ובדיקות אוטומטיות, שנקראות בדיקות אוטומציה.

QAQuality Assurance – הבטחת איכות

הבטחת איכות, שמאגדת בתוכה את הבדיקות השונות, היא מכלול של פעולות שנדרש לבצע כדי להבטיח שהמוצר או השירות יעמדו בדרישות האיכות שהוצבו ויענו על צורכי המשתמש. ככל שמתגלים פגמים במהלך הבדיקות, יש לטפל בהם בטרם מגיע המוצר ללקוח. ענף הבטחת האיכות הוא ענף שניתן למצוא כיום בכל ארגון בסטנדרט גבוה – החל ממפעלים שמיצרים תכשיטים ומזון ועד לחברות הייטק שמייצרות אפליקציות משחקים ומערכות צבאיות.

מה זה אוטומציה?

אוטומציה, כאמור, היא סדרה של בדיקות אוטומטיות, שבניגוד לבדיקות ידניות, הן מהירות יותר ושוחקות הרבה פחות, ובגלל שהן לא מושפעות מטעויות אנוש הן גם מדויקות יותר. למרות שאת הבדיקות עושה המחשב בלחיצת כפתור, יש צורך לתכנת סקריפטים, כלומר לכתוב למחשב הוראות מוכנות מראש, כולל הסתעפויות, והכל על בסיס התוכנה אותה הוא צריך לבדוק ובשילוב של מספר שפות תכנות. את הסקריפטים מריצים מספר פעמים עד שמגיעים למוצר עם מינימום תקלות. בכל תקלה שעולה, איש הבדיקות יכול לטפל או כמובן להסתייע באנשי המקצוע הרלוונטיים.

מה לומדים בקורס אוטומציה?

בקורס אוטומציה לומדים לקרוא קוד ולהבין אותו, על מנת שניתן יהיה להבין תהליך של פיתוח תוכנה. מלבד זאת, לומדים את הליבה של התחום – כיצד לפתח סקריפטים לבדיקות אוטומטיות באמצעות כתיבת קוד ושימוש בשפות מתקדמות כמו שפת פייתון, HTML ו-Java. רכישת הידע בשפות תכנות מרחיב את אפשרויות התעסוקה בעתיד ומהווה את אחד היתרונות המשמעותיים בלימודי אוטומציה. כיוון שכל חברת הייטק, קטנה וגדולה, זקוקה להבטחת איכות שהוא תו תקן של ממש, אנשי בדיקות, ובפרט כאלה המפתחים את התשתית לביצוע בדיקות אוטומטיות, הם מהמבוקשים ביותר וגם מרוויחים שכר גבוה.

למי מתאים לעסוק בבדיקות אוטומציה?

אוטומציה היא תחום המתאים לאנשים שזיהוי בעיות ופתרונן מאתגר אותם, והם אוהבים להוציא מוצרים מושלמים תחת ידיהם. בגלל שכתיבת הסקריפטים שמנחים את המחשב כיצד לבדוק את התוכנה היא כתיבה מאפס – מדובר בתחום מרתק המצריך ריכוז, ירידה לפרטים ויכולת תכנונית טובה. בנוסף, התחום מתאים לאנשים שרוצים להחזיק בידע וכלים ממגוון תחומים ומגוון שפות תכנות. נוסף לאתגרים ולעניין המקצועי, מדובר בתחום מבוקש מאוד והעוסקים בתחום הבדיקות מרוויחים שכר גבוה ותנאים מצוינים.

קורס QA – בדיקות תוכנה – במכללת INT

קורס בדיקות תוכנה במכללת INT מיועד למבקשים להתמקצע בתחום הבדיקות האוטומטיות, או לעבור הסבה מקצועית, וכן לעוסקים בבדיקות ידניות הרוצים להעמיק את היכולות שלהם. במסגרת הקורס, לומדים כיצד לבצע תהליך של הבטחת איכות משלב התכנון ועד להשקת המוצר, תוך רכישת ידע נרחב בתחומי הבדיקות ובגלל זה שפות תכנות מתקדמות.

  • נדרש ניסיון בעבודה עם מחשב
  • הבנה בסיסית ביישומי Office
  • שליטה בשפה האנגלית
  • היקף השעות – 376 שעות, מתוכם 80 שעות עבודה מעשית

לקביעת שיחת ייעוץ חינם